^ Back to Top
facebook

Szkoła Podstawowa w Korzecku

...Byliśmy, Jesteśmy, Będziemy...

Szkoła

Szkoła

 

Publiczna Szkoła Podstawowa prowadzona jest przez

Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Kultury w Korzecku

Działamy już od 2007 roku.

 

KONTAKT

Publiczna Szkoła Podstawowa w Korzecku
Korzecko 82
26 - 060 Chęciny
tel.: 413151021
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Od 14 grudnia 2018 r. nasza Szkoła nosi nazwę: Publicznej Szkoły Podstawowej           im. 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Korzecku.

Bierzemy udział w różnych projektach i akcjach:

Nasza szkoła wzięła udział w  projekcie "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III"; 

współfinansowanego przez UE w ramach programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Dzięki temu projektowi do szkoły została zakupiona tablica interaktywna oraz pomoce do zajęć z matematyki, języka polskiego oraz plastyki dla uczniów klas I - III za ok 30 000,00 zł

 

INNE PROJEKTY EDKACYJNE:

                               

 

PROJEKT „DZIECIŃSTOW BEZ PRÓCHNICY”

 „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”,współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz Ministerstwo Zdrowia, którego liderem jest Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Projekt realizowany w partnerstwie dziewięciu uniwersytetów i placówek medycznych na terenie całego kraju. Jego założeniem jest dotarcie z edukacją stomatologiczną do ponad 300 tysięcy dzieci w wieku 0-5 lat oraz ich rodziców i wychowawców przedszkolnych. Udział w projekcie jest bezpłatny. Program promuje zachowania prozdrowotne oraz profilaktykę chorób jamy ustnej u dzieci.

 

Być jak Ignacy

Projekt zakłada prowadzenie zajęć w oparciu o przygotowane materiały w ramach koła naukowego. Program „Być jak Ignacy” to wielka naukowa przygoda dla dzieci, jak i nauczycieli, która inspiruje oraz zachęca do samodzielnego odkrywania zasad rządzących nauką, eksperymentowania i doświadczania.

 

Ogólnopolski Programu edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowany przez Instytut Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska dla uczniów klas I i II. Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc podopiecznym wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę. „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” powstał, aby zaangażować dzieci w zajęcia, podczas których zdobędą niezbędną wiedzę na temat zębów oraz dowiedzą się, jak ważne jest dbanie o ich stan już od najmłodszych lat

 

Projekt pn. "Cyberbezpieczni - bezpieczna Szkoła Cyfrowa", który zakłada zapewnienie bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkole  - Bezpieczna +

 

 

Owoce w szkole

 

Mleko w szkole

„Mamy kota na punkcie mleka”to projekt finansowany z Funduszu Promocji Mleka prowadzony przez Polską Izbę Mleka. Głównym celem projektu jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mlecznych pochodzących z Polski oraz korzyści wprowadzania do codziennej diety mleka i jego przetworów.

 

Akcja ekologiczna: ''Szkole pomagamy i świat oczyszczamy''.Zbiórka dotyczy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt komputerowy, sprzęt gospodarstwa domowego - wszystko co jest na prąd lub na baterie).

 

 

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny " Edukujemy - Pomagamy", polegający na zbiórce zużytych baterii i akumulatorów

 

 

AKCJE CHARYTATYWNE:

Góra grosza